Dla studentów
Zachęcamy do zapoznania się z tekstem obowiązującego regulaminu studiów.

Studenci drugiego roku studiów licencjackich dokonali wyboru specjalności na trzeci, ostatni rok studiów.

Specjalność tester programista została wybrana zaledwie przez trzy osoby. W związku z tym specjalność ta nie zostanie uruchomiona w najbliższym roku akademickim.

Harmonogram egzaminów lipcowych znajduje się w pliku egzamin-lic-lista.
Terminarz egzaminów studia zaoczne semestr letni rok akademicki 2019/2020
Po przejściu procedury resetu hasła do konta przypisywane zostaje hasło startowe, które należy niezwłocznie zmienić na własne, bezpieczne hasło. Serwer Sigma wymusza na użytkowniku tę zmianę przy pierwszym logowaniu po resecie hasła. W celu zmiany hasła startowego na własne hasło należy zatem połączyć z serwerem Sigma przez protokół SSH.
Przypominamy, że wszelkie problemy dotyczące spraw IT można zgłaszać przez formularz.

W sprawie zdalnej zmiany/resetu hasła prosimy pisać na adres password(at)inf.ug.edu.pl z adresu na domenie *.ug.edu.pl
np z e-maila w office365.
 

Poniżej zebraliśmy w skrócie kilka najważniejszych zagadnień dotyczących korzystania z laboratoriów komputerowych i sieci lokalnej [w tym bezprzewodowej] dla osób stawiających pierwsze kroki na Wydziale MFI. Poniżej wypisane zagadnienia są szkieletem, krótkiego szkolenia zazwyczaj odbywającego się na pierwszym spotkaniu z opiekunami roku.

Na serwerze Sigma zainstalowana jest klasa xelatex-mgr umożliwiająca sprawne i wygodne przygotowanie pracy magisterskiej lub licencjackiej zgodnie z wymogami obowiązującymi na kierunku informatyka w systemie XeLaTeX.

powinny być składane do dziekanatu w wersji opisanej w linku. Jednakże to treść pracy magisterskiej określa, co powinno znaleźć się na dołączanej płycie CD/DVD.

W ramach umowy MS Imagine studenci wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft.

Uwaga: studenci III roku studiów licencjackich. Uwspółcześnione wersje zagadnień na egzamin licencjacki znajdują się pod adresami zagadnienia-na-egz-lic-studia-stacjonarne oraz zagadnienia-na-egz-lic-studia-niestacjonarne.