Rok akademicki 2024/2025
Spis zajęć prowadzonych w poprzednich semestrach znajdziesz na stronie ze starociami. Moje roczne pensum zajęć dydaktycznych wynosi 300 godzin dydaktycznych w roku akademickim (zob. Pensum pracownika dydaktycznego od roku akademickiego 2022/2023 ).
Semestr letni 2024
Zajęcia stacjonarne
-
Wprowadzenie do grafiki 3D,
WYK:1.14,Wt[1200-1400]; LAB:3.05,Wt[800-1000], 3.13,Wt[1400-1600], 3.13,Wt[1600-1800].
Podstawy grafiki 3D - od zera do bohatera dla studentów Informatyki praktycznej trzeciego roku. Blender.
- Programowanie w języku Rust,
WYK:A001,Cz[1400-1500]; LAB:A001,Cz[1500-1600]
Wykład fakultatywny dla Informatyki Ogólnej. Podstawy programowania, przegląd języka od składni po zastosowania.
- Projekt Zespołowy II,
L:A015,Cz[1600-1800]
Projekt zespołowy dla zaawansowanych. Dwie grupy na zmianę tydzień po tygodniu: 4l1 i 4l2.
Zajęcia niestacjonarne
- Seminarium magisterskie,
Szczegóły podam gdy wyjaśnię szczegóły.
- Animacja 3D,
WYK:137,Nd[845-1015]; LAB:137,Nd[1030-1200]
Zajęcia z podstaw animacji komputerowej + podstawy Blendera dla magisterskich studiów niestacjonarnych (II stopnia), drugi rok.
Dodatkowe informacje
Konsultacje
Zapraszam do pokoju na odrobinę herbaty () i na rozmowy. Możesz także umówić się mailowo . W przypadku krótkiego spotkania zdalnego wystarczy M$ Teams lub opensourcowa platforma JitSi (bardzo polecam - nie trzeba się nawet logować!). Godziny są zazwyczaj stałe w semestrze i zwykle jestem dostępny we wtorki od 10 do 12. Pamiętaj, że najlepiej napisać najpierw, aby nie okazało się, że gdy przyjdziesz, już będę z kimś siedział.
Mój częściowy plan
Są tam tylko moje zajęcia prowadzone w Instytucie Informatyki MFI-UG na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Pozostałe moje zajęcia nie są ujęte w tym planie. Sam plan powstaje zawsze na początku roku akademickiego w ostatnich dniach września, i przez pierwsze dwa tygodnie może się zmienić. W semestrze letnim plan ukazuje się pod koniec lutego lub w marcu. We czwartki w godzinach 10-14 zasadniczo nie biorę żadnych zajęć ze względu na inne spotkania w tym czasie.
Ogólny plan roku
Sprawdź tutaj możliwe dni wolne, zobacz kiedy zaczynają się ferie lub wakacje! Jest to plan całego roku akademickiego ustalony jeszcze zanim ten rok się zaczął. Mogą dodatkowo pojawić się jakieś Dni Rektorskie lub Dziekańskie, ale takich w tym planie się nie zaznacza. Pamiętaj, że Święto Uniwersytetu przypada na dzień 20 marca, ponieważ tego dnia mija kolejna rocznica od założenia Uniwersytetu . W linku znajdziesz informacje o Historii UG.
Zajęcia wcześniejsze
Zobacz co już było, czyli spis zajęć, które prowadziłem w poprzednich latach. Prowadzę ten spis od początku swojego zatrudnienia. W sumie sporo tych zajęć prowadziłem i w całkiem różnych tematach. Obecnie, i od wielu lat prowadzę przedmioty które „przyniosłem” na Uczelnię, związane z wykorzystaniem Blendera. A ostatnie kilka lat prowadzę także zajęcia z programowania w językach Rust i Go.
Sylabusy
Opracowałem kilka dokładniejszych opisów przedmiotów, które prowadzę. Wyjaśniłem tam dlaczego w taki a nie inny sposób ułożyłem materiał merytoryczny. Nie jest to typowy sylabus, ale dokładniej niż w „urzędowym” dowiesz się o co chodzi na tych przedmiotach:
Opiekun Roku
Jestem opiekunem rocznika Informatyki Praktycznej i Ogólnej, który rozpoczął studia w roku 2022. W tej części strony zebrałem najważniejsze informacje potrzebne głównie studentom pierwszego roku. Obecnie „mój” rok jest już na 2 roku!
Działalność ekspercka
Od roku 2022 działam w Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu (CDDiT) jako jeden z ekspertów. Działania Centrum skupiają się na przeszkoleniu i wspieraniu kadry akademickiej oraz na polepszaniu jakości dydaktyki prowadzonej na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualną ofertę kursów i szkoleń można zobaczyć na stronie centrum: Oferta Szkoleń Wewnętrznych . Aby niczego nie przegapić, możesz się zapisać do newslettera . Oferta CDDiT jest skierowana do pracowników i doktorantów. Sprawdź także Moje szkolenia .
Tutoring
Jestem akredytowanym tutorem drugiego stopnia, absolwentem Szkoły Tutorów CW oraz wielu kursów CDDiT. Możesz skorzystać z oferty tutoringu, jeżeli będę miał dodatkowe wolne miejsce na 5-8 godzin pracy z Tobą. Obecnie tutoring na naszym Wydziale jest w bardzo początkowej fazie rozwoju.
Jeżeli jesteś zdolnym studentem lub studentką, z tej oferty naprawdę warto skorzystać. Gdy chcesz popracować nad jakimś interesującym tematem, na który nie było czasu w trakcie studiów, to jest to najlepszy sposób. Pamiętaj jednak, że nie są to „tylko konsultacje”: w tym sposobie pracy wchodzimy w temat głębiej. Nie jest to forma wyciągania się z problemów, a sam tutoring jest dostępny dla osób, które nie zalegają w zasadzie z żadnymi zaliczeniami lub innymi obowiązkami nakładanymi na studenta.
Liczba studentów z którymi pracowałem: 10. Obecnie pracuję z: 1.