Materiały do zajęć - Perl - programowanie
Uniwersytet Gdański - Instytut Matematyki - Zakład Informatyki - Strona domowaŁącza powrotne
Egzamin poprawkowy:
- Data:
- 19 września 2007 (środa)
- Godzina:
- 10:15
- Sala:
- nr 208
- Miejsce:
- IM
- Długość:
- 2h, zależnie od liczby chętnych
Informacje na temat egzaminu poprawkowego
- Wstęp: Na egzamin możesz wejść tylko wtedy, gdy masz już pozytywną ocenę zaliczeniową z pracowni. Dodatkowo jest wymagane otrzymanie oceny negatywnej z egzaminu końcowego.
- Obecność: Nieobowiązkowa :)
- Ubiór: Na egzaminie pisemnym nie miało to znaczenia i podobnie jest teraz. Piszę to, aby rozwiać obawy niektórych osób krańcowo wiernych tradycji zdawania egzaminów w krawatach itp. Od nikogo nie wymagam stroju galowego (czy też żałobnego). Umówmy się że obowiązuje luz i swoboda, bez przegięć w żadną stronę :)
- Zakres: Egzamin dotyczy całego omówionego materiału z zakresu perla.
- Forma: Egzamin ustny. Na sali odpowiada jedna osoba, dwie się przygotowują. Losujesz cztery pytania wybierając je z przygotowanej puli pytań. Dodatkowo możesz odpowiedzieć na swoje własne pytanie - dowolne.
- Pomoce: Korzystanie z pomocy osób trzecich oraz urządzeń podpowiadających jest wykluczone. Złamanie tej zasady spowoduje zawalenie egzaminu.
- Wyposażenie: Miej ze sobą indeks, coś do pisania oraz kartkę - może się przydać do naszkicowania planu swojej odpowiedzi. Przed odpowiedzią będzie chwila czasu na przygotowanie się i przemyślenie pytań.
- Limity: Zaliczenie pozytywne możliwe jest po udzieleniu trzech satysfakcjonujących odpowiedzi na dowolne trzy z pięciu zadanych pytań. Pytanie dowolne zadane sobie jest w tym układzie równoprawne z pytaniami wylosowanymi.
- Sposób oceniania: Zależeć to będzie od ogólnego wrażenia na temat wiedzy posiadanej przez studenta, a ogólne, orientacyjne wytyczne są takie: 3 poprawne odpowiedzi - ocena 3.0, cztery odpowiedzi: 4.0, pięć odpowiedzi: 5.0. Wszystko jednak zależy od dodatkowych okoliczności, gdyż ten rodzaj egzaminu polega na rozmowie i wymianie doświadczeń :)
- Trudność: należy się spodziewać pytań o takiej trudności, jak na kolokwiach. Dodatkowym utrudnieniem jest osoba prowadzącego, skłonna do zadawania pytań dodatkowych oraz tzw. naprowadzających. Nie należy się tym przejmować :)
- Dodatkowe info? Jeżeli jesteś przekonany, że brakuje tu jakiejś kluczowej dla świata informacji, napisz do mnie o tym, i być może ją tutaj umieszczę :)
Co jeżeli zdam?
Wynik pozytywny z egzaminu kończy nasz wspólny proces dydaktyczny i pozostaje mi życzyć powodzenia w dalszej pracy! :) Dziękuję za wspólny czas, wysiłek i próbę zrozumienia Perla. Wielką nagrodą dla mnie było to, że niektóre osoby naprawdę zagłębiły się w ten dziwny język i odkryły w nim coś dla siebie :) Nie zapomnijcie o wpisie :)
Co się stanie, jeżeli nie zdam?
Nie zaliczysz przedmiotu monograficznego. Może to skutkować utratą tego przedmiotu i przypisanych do niego punktów lub nawet repetą. W tym przypadku jest to kłopotliwe, ponieważ w nowym roku akademickim tego przedmiotu nie ma w planie. Być może powróci on za dwa lata... Co do szczegółów pytaj w dziekanacie lub sekretariacie IM.
Uniwersytet Gdański - Instytut Informatyki - Strona domowa - Perl
[c] Piotr Arłukowicz, materiały z tej strony udostępnione są na licencji GNU.