Wybory specjalności III roku studiów licencjackich
2018-09-16 19:59:00

Studenci trzeciego roku studiów licencjackich powinni dokonać wyboru specjalności na ostatni rok studiów.
Do wyboru są następujące specjalności:

• Aplikacje internetowe i bazy danych,
  • Tester programista,
  • Informatyka ogólna.
Specjalności różnią się pomiędzy sobą doborem wykładów specjalnościowych. I tak:

Specjalność

Sem. zimowy

Sem. letni

Aplikacje internetowe i bazy danych

WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY I – Technologie Java Enterprise

WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY II – Serwery baz danych
WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY III – Technologie sieci Web

Tester programista

WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY I – Testowanie aplikacji Ruby

WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY II – Testowanie aplikacji Java
WYKŁAD SPECJALNOŚCIOWY III – Testowanie aplikacji .NET

Informatyka ogólna

brak

Wszystkie powyższe wykłady są 60 godzinne. Z tym, że wykłady specjalnościowe specjalności "Tester programista" przewidują 15 godz. wykładu plus 45 godz. laboratoriów. Wykłady specjalnościowe specjalności "Aplikacje internetowe i bazy danych" mają 30 godz. wykładu i 30 godz. laboratoriów.

Oprócz wykładów specjalnościowych studentów obowiązuje zaliczenie wykładów fakultatywnych, łączna liczba wykładów specjalnościowych i fakultatywnych wynosi 2 dla semestru zimowego i 3 dla semestru letniego.
Wybór specjalności nastąpi poprzez zapisanie się w portalu studenta na jeden z powyższych wykładów specjalnościowych. Zapisy odbedą się w terminie 20 września godz. 12:00 do 21 września godz. 18:00. Liczba uczestników każdej ze specjalności jest ograniczona, obowiązuje kolejność zapisów. Po wybraniu jednej ze specjalności, w semestrze letnim trzeba będzie zaliczać kolejne wykłady specjalnościowe.

Studenci informatyki ogólnej powinni zaliczyć w semestrze zimowym dwa wykłady fakultatywne, jednym z nich może być wykład specjalnościowy Technologie Java Enterprise, ale nie wykład specjalnościowy specjalności tester. Z powodu ograniczonej liczby miejsc na wykładach fakultatywnych w tym semestrze nie przewiduję wyboru dwóch takich wykładów. Studenci, którzy chcieliby wybrać specjalność ogólną powinni wybrać wykład Technologie Java Enterprise oraz wysłać email na odres fakultet_lic@inf.ug.edu.pl podając w temacie emaila zwrot "informatyka ogólna" i swój numer indeksu a w treści imię i nazwisko.  Wówczas w przyszłym semestrze będzie obowiązywać ich wybór trzech wykładów spośród dwóch fakultatywnych i dwóch specjalnościowych z aplikacji internetowych i baz danych.