Wybory przedmiotów fakultatywnych studiów licencjackich (studiów stacjonarnych)
2019-09-18 21:00:00

Zgodnie z obowiązującym planem studiów studenci 3 roku studiów licencjackich obu powinni wybrać dwa przedmioty fakultatywne 60-godzinne, kończące się egzaminem i dwa przedmioty 30-godzinne, na zaliczenie, po jednym na semestr. Studenci specjalności ogólnej nie mają przypisanych wykładów specjalnościowych, zamiast tego muszą wybrać więcej wykładów fakultatywnych 60-godzinnych: dwa w semestrze zimowym i trzy w semestrze letnim. Jako wykłady fakultatywne mogą wybierać dowolne wykłady specjalnościowe.

Wybory fakultetów na semestr zimowy zostaną przeprowadzone poprzez panel studenta w terminie 18 września godz. 14:00 do 19 września godz. 18:00. Wybory fakultetów na semestr letni odbędą się w styczniu 2020 r. W semestrze zimowym wszyscy studenci powinni wybrać

• jeden przedmiot fakultatywny 60-godzinny
  • jeden przedmiot fakultatywny 30-godzinny

Limity na przedmioty są ograniczone, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Z kolei zbyt mała liczba chętnych na wykład może spowodować, że nie będzie on wcale uruchomiony, a zapisani studenci będą musieli dokonać ponownego wyboru. Wszelkie uwagi dotyczące zapisów proszę kierować do mnie: a.borzyszkowski at inf.ug.edu.pl.

Wszystkie przedmioty 60-godzinne mają 30 godzin wykładów plus 30 godz. laboratoriów i kończą się egzaminem. Przedmioty 30-godzinne mają 15 godz. wykładów plus 15 godz. laboratoriów, kończą się zaliczeniem (bez wystawiania oceny, ale same laboratoria są na ocenę wchodzącą do średniej studiów).

Przedmioty do wyboru 60-godzinne (z egzaminem)

Technologie .NET

dr Tomasz Borzyszkowski

Wstęp do programowania deklaratywnego

dr hab. Christoph Schwartzweller, prof. nadzw.

Przedmioty do wyboru 30-godzinne (na zaliczenie)

Programowanie w języku Scala

dr Wiesław Pawłowski

Technologie utrwalania dla jęz. Java

dr Jakub Neumann

Uwaga: niestety zmuszony byłem wycofać z oferty w tym semestrze fakultet "Podstawy kryptografii", uruchomiony zostanie fakultet "Programowanie w języku Scala". Do czasu zakończenia zapisów można będzie zweryfikować swoje zapisy.

Uwaga 2: W pierwszych 2 tygodniach roku akademickiego będzie można dokonać ew. korekty wyboru wynikającej np. z niemożności dopasowania planu zajęć.

W semestrze letnim przewidujemy co najmniej następujące przedmioty do wyboru (zapisy w styczniu 2020)

Przedmioty 60-godzinne (z egzaminem)

Widzenie komputerowe

dr hab. Marcin Ciecholewski