Sukces studentów naszego Wydziału w Międzynarodowym Konkursie!
2013-03-24 00:00:00

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego dostali się do grona zwycięzców finału konkursu Windows Startup Challenge, organizowanego przez firmę Microsoft. Drużyna w składzie: Marek Olszewski, Kamil Stachowicz oraz Maciej Greń zaprezentowała innowacyjną platformę "Linxi", która służy dzieleniu się wiedzą.

W zakończonej przed kilkoma dniami pierwszej edycji konkursu Windows Startup Challenge wzięło udział 156 drużyn z całego świata.

Konkurs, który odbywał się za pośrednictwem strony http://startupweekend.org/windows-startup-challenge-official-rules/składał się z dwóch etapów.  W pierwszym z nich zadaniem drużyn było przygotowanie prezentacji pomysłu, która była punktowana zarówno przez Jury, jaki i głosy internautów. Do drugiego etapu, ocenianego już tylko przez Jury zakwalifikowało się 50 drużyn z największą ilością głosów. Każda z nich była zobowiązana do przygotowania prototypu aplikacji. Celem konkursu było stworzenie innowacyjnego rozwiązania dla systemu Windows 8.

Drużyna z Polski otrzymała w nagrodę możliwość uczestniczenia w najbardziej prestiżowej konferencji DEMO, która będzie miała miejsce w San Francisco. Ponadto studenci dostali szansę zaprezentowania tam swojego projektu przed Aniołami Biznesu, Venture Capitals i wieloma innymi ważnymi inwestorami z Krzemowej Doliny.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim, a  w szczególności Uniwersytetowi Gdańskiemu za pomoc i wsparcie w realizowaniu marzeń. J

Trzymajcie za nas kciuki na konferencji w San Francisco.

Kamil, Marek i Maciej