XIX Edycja Europejskiej Szkoły Letniej Systemów Agentowych
2017-01-04 13:43:00
Instytut Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, Polska-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk mają przyjemność zaprosić do udziału w

XIX Edycji Europejskiej Szkoły Letniej Systemów Agentowych
 
Szkoła Letnia odbędzie się w naszym Uniwersytecie w dniach 7-11 sierpnia 2017 roku.
 
Głównym celem Szkoły jest umożliwienie wymiany wiedzy pomiędzy uczestnikami i grupami zainteresowanymi różnymi aspektami systemów autonomicznych. Zagadnienia zostaną przedstawione w formie formalnych kursów obejmujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie, a nieformalne spotkania w trakcie wydarzenia pozwolą na dodatkowe poszerzenie umiejętności. Szkoła Letnia przyciąga zarówno początkujących, jak i doświadczonych badaczy, wspierając współpracę pomiędzy przedstawicielamiwielu społeczności naukowych skupionych wokół systemów wieloagentowych.

Poruszane tematy nabierają coraz większego znaczenia w związku z wszechobecnością systemów rozproszonych, włączając w to Internet Rzeczy, inteligentne budynki oraz miasta, roboty autonomiczne itd. Szkoła Letnia swoim zakresem obejmuje praktyczne i teoretyczne aspekty systemów wieloagentowych.
Zorganizowana w 1999 roku w Utrechcie (Holandia) pierwsza edycja SzkołyLetniej dała początek następnym wydarzeniom, które miały miejsce w kolejnych latach w różnych europejskich ośrodkach akademickich. Poprzednia edycja odbyła się we włoskiej Katanii. Każdego roku Szkoła przyciąga 30-60 studentów. Typowy kurs trwa 4 godziny i stanowi ogólne wprowadzenie do wybranego tematu pogłębione prezentacją najnowszego wkładu w dziedzinę.

Więcej informacji na stronie Szkoły Letniej.
Zdjęcia Gdańska dzięki uprzejmości Gdańskiej Organizacji Turystycznej.